Potrzebujesz Pomocy? Zadzwoń do nas Tel. +48 509332858

transport zwłok

Sprowadzenie zwłok z Niemiec - Centrum Pogrzebowe

W ciężkich chwilach związanych ze śmiercią bliskiego, nasz zakład pogrzebowy służy swoim doświadczeniem w międzynarodowym transporcie zmarłych z Niemiec.

 

Centrum Pogrzebowe - Międzynarodowy transport zmarłych z zagranicy do Polski

Infolinia: Tel. +48 508692713

 

 

Sprowadzenie zwłok z Niemiec

Przede wszystkim konieczne będzie wydanie odpowiedniego zaświadczenia, które może wystawić jedynie firma, zajmująca się takim właśnie specjalistycznym transportem zwłok. Nasz zakład pogrzebowy posiada takie uprawnienia i dzięki temu możemy współpracować z konsulatem niemieckim w zakresie sprowadzenia ciała do Polski. Potrzebne dokumenty to wspominane zaświadczenie, akt zgonu, a także zgoda prezydenta lub starosty w przypadku chęci pochówku na terenie danego miasta czy gminy. Przydatne okaże się również zaświadczenie o wykupionym miejscu na lokalnym cmentarzu. Gwarantujemy w pełni profesjonalny transport, który będzie zgodny ze wszystkimi normami międzynarodowymi, a także lokalnymi obostrzeniami w tej kwestii, zarówno w Polsce, jak i po stronie Niemieckiej.

 

 

Sprowadzenie zwłok z Niemiec do Polski - cennik usług

Ostateczna cena za sprowadzenie zwłok z Niemiec do Polski może się różnić w zależności od konkretnego przypadku oraz długości trasy. W naszej firmie stawki za usługę przewozu ciała zaczynają się od 4500 złotych, obejmując trumnę oraz załatwienie wszelkich kwestii formalnych zarówno w Niemczech, jak i Polsce.

Jeśli chodzi o transport urny, to w naszym zakładzie koszty zaczynają się od 1500 złotych. Tutaj również końcowy cennik zależy od odległości oraz wymaganych działań. Zdając sobie sprawę z trudnej sytuacji rodzin zmarłych, oferujemy wysokiej jakości usługi po konkurencyjnych cenach. Więcej informacji dotyczących procedur i kosztów można uzyskać, kontaktując się z nami telefonicznie pod numerem (+48) 509 332 858.

 

Proces przewozu zwłok z Niemiec do Polski wymaga przestrzegania określonych procedur i posiadania właściwych dokumentów. Należy wyposażyć się w międzynarodowe wersje aktu urodzenia i ewentualnie aktu małżeństwa z polskiego USC. W przypadku rozwodu konieczny może być oryginał wyroku rozwodowego.

Z systemu zdrowia w Niemczech konieczna jest karta zgonu bez zakaźnej przyczyny śmierci, która umożliwia wydanie niemieckiego aktu zgonu. Potrzebne jest także poświadczenie tożsamości zmarłego oraz pełnomocnictwo dla osoby zarządzającej procedurą. Wymagane są również dodatkowe informacje o zmarłym, takie jak liczba dzieci czy wyznanie.

W przypadku niejasnych okoliczności śmierci wymagane może być dochodzenie, które powinno zostać zakończone przed wydaniem ciała. Przy chorobie zakaźnej możliwa jest tylko kremacja w Niemczech i transport prochów.

Opierając się na niemieckim akcie zgonu, uzyskuje się Leichenpass - dokument uprawniający do przewozu ciała. Firma pogrzebowa zapewnia hermetyczne zamknięcie trumny i wydaje certyfikat tego potwierdzający.

Formalności w Niemczech załatwia się osobiście lub przez niemiecki zakład pogrzebowy. W Polsce potrzebna jest zgoda na pochówek, dla której konieczne są przetłumaczone dokumenty, pełnomocnictwo i potwierdzenie opłaty skarbowej. Decyzja wydawana jest po analizie dokumentów i opinii sanepidu.

Ostatnim krokiem jest uzyskanie zgody konsula na przewóz ciała, po sprawdzeniu dokumentacji. Po uzyskaniu zgody można opuścić Niemcy. Czas trwania procedury zależy od okoliczności śmierci, ale zazwyczaj dochodzenie trwa około tygodnia.

Czas transportu zwłok z Niemiec od momentu otrzymania pozwolenia to zwykle 3-5 dni roboczych. Nasz zakład Charon specjalizuje się w międzynarodowym transporcie zwłok, oferując wsparcie w żałobie i kompleksowe usługi, w tym wystawienie faktury VAT umożliwiającej ubieganie się o zasiłek pogrzebowy.

Profesjonalnie i szybko przeprowadzimy sprowadzenie zwłok z Niemiec. 


Profesjonalnie przeprowadzimy dla Państwa Międzynarodowy transport zmarłych. Zaufaj profesjonalistom.

Komentarze

  • Dziękujemy firmie za szybkie sprowadzenie zwłok z Niemiec oraz profesjonalne podejście do sprawy choć było wiele komplikacji po stronie Niemieckiej. Dziękuję i Pozdrawiam

Dodaj komentarz

KONTAKT

Całodobowy kontakt

 

Tel. +48 508692713

Tel.0048 918854773

biuro@funeral.com.pl

transport zwłok

 właściciel Mirosław Tyl

Co nas Wyróżnia?

polski zakład pogrzebowy w londynie

  • Całodobowa obsługa

  • Niska Cena
  • Załatwiamy wszystkie formalności
  • Szybkość działania
  • Obsługujemy całą Polskę
  • Przyjmujemy skomplikowane zadania
  • Gwarancja jakości

Nie jesteśmy pośrednikami, każde zlecenie wykonujemy samodzielnie

Opinie od klientów